Zpět

Křivé prsty. Jak je srovnat bez operace?

Stydíte se za křivé prsty? Už nebudete muset.

Křivé prsty. Jak je srovnat bez operace?

Stydíte se za křivé prsty? Už nebudete muset. Během teplejších měsíců, na pláži, nebo u bazénu je obuv s otevřenou špičkou hlavním zdrojem rozpaků. Tento problém lze lehce napravit operací, nebo alternativními metodami.

O křívých prstech jsem si již v minulosti psala . Křivé prsty nutí lidi k operativnímu řešení, což může být bolestivé, způsobit ztrátu citu a také se prst dlouho zotavuje. Nemluvě o tom, že operace se lidé většinou bojí. Ale je tu další způsob, jak tento problém vyřešit bez operace. Existují pomůcky pro vyrovnání prstů, které pomáhají přirozeně narovnat prsty, lze je použít v obuvi. Čím dříve je začnete používat, tím dřív uvidíte výsledky. Nezapomeňte, že ne všechny problémy s prsty se dají vyřešit bez operace. Pokud jde o závažný případ, operace může být nutná. Poraďte se o tom se svým lékařem. O křívých prstech, důvodu jejich vzniku a prevenci se dozvíte v mém článku "Křivé prsty u nohou. Proč vznikají?"

Výhody “rovnátek”

Výhod je hned několik. Nikdy nevíte, jestli to bude u vás bude fungovat dokud to nevyzkoušíte, ale díky jejich nízké ceně nemáte co ztratit. Musíte si však být vědomi, že to není tak rychlá oprava, jako je to například u operace. Pokud chcete mít dobré výsledky, měla by jste “rovnátko” používat každodenně a ne jen příležitostně. Cena - Jsou velmi levné a jsou k dispozici ve většině lékáren a internetových obchodech. Opětovné použití - Mohou být použity znovu a znovu, nebo pokud se problém znovu objeví. Jsou omyvatelné a můžete uložit pro budoucí použití ihned po vyřešení problému. Flexibilita - Dají se používat s obuví, nebo bez.

Typy volně prodejných “rovnátek”

Abyste koupila to správné “rovnátko” na prsty, potřebujete si nejdříve zjistit jak se daná oblast, popř. problém jmenuje. Většina z nich je postavena tak, aby se zabývala jedním určitým problémem, nebo určitým počtem prstů, které jsou postiženy, například jeden, či dva prsty, mozoly, halluxy, nebo kladívkové prsty. Při nákupu si dejte pozor jestli jsou na pravou, nebo levou nohu. Mezi nejčastější typy patří:

Elastické návleky

Nejčastěji přímo na určený prst. Používají se hlavně na kladívkové prsty.

Podložky s dvojitým páskem

Pokud máte dva křivé prsty vedle sebe, vyplatí se jedodušší verze.

Gelové meziprstní korektory

Většinou se přidělává na elastický návlek na ukazováček, je určen hlavně k rovnání vybočeného palce.

Korektory halluxů

Na halluxy se používají mimo gelových korektorů také celkové návleky s páskem přes patu, občas doplněné právě o gelový korektor.