Zpět

Jak předejít každodenní bolesti bez léků

Dnes jsme si pro vás připravili článek na téma jak předejít bolesti, bez zbytečného utrácení za léky.

Ráno se protáhněte

Udělejte si nový každodenní rituál. Ráno každý den se protáhněte, samozřejmě v mezi vlastních možností. Protahování ve stoje ke špičkám, nebo zkoušet dosáhnout co nejvýše co to půjde jsou dva oblíbené a hlavně komplexní cviky. Pořádně u protahování dýchejte a nic nedělejte přes sílu. Lepší bude vícekrát krátce opakovat ten samý pohyb, než zůstávat v něm déle. Prokrvení pomůže nejen od bolesti, ale zlepší vám i náladu.

Pijte více vody

Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Dostatek vody pomáhá vyplavovat z krevního řečiště škodlivé látky. U dospělého člověka by měl mít průměr zhruba půl litru vody na 15 kilogramů tělesné hmotnosti. U dospělého člověka je obsah vody v těle přibližně 53 % u mužů a 46 % u žen.

Móda na úkor zdraví

Upnuté džíny, malé boty, nebo špatná velikost podprsenky. To co občas trápí skoro každou z nás. Já jsem si ale řekla, že vyměním módní trendy za volnost a zdraví. Boty už dávno nevybírám podle toho co nosí všichni ostatní, radši si vyberu pohodlné botky s nižším podpatkem, potom mi neotékají nohy a v kombinaci s volnějším legínami, nebo džíny vypadají skvěle. Oblíbená je obuv s pásky, kterou nosím v práci, protože je praktická a když musím připravovat zásilky je měkká stélka velkým pomocníkem.

Doplňování vitamínů

Nemusíte kupovat drahé preparáty, které sice obsahují velké množství vitamínů, ale i pojiv. Stačí si udělat zdravou jednoduchou svačinku ve formě salátu, jak ovocného, tak i zeleninového. Mezi největší pomocníky patří paprika, rajče, jablka, pomeranče, jahody, ledový salát a granátové jablko. Věděli jste například, že jahody mají větší obsah vitamínu C než citrón?

Každému pomáhá něco jiného, ale co se týče těchto bodů, měl by každý aspoň trochu pomoci vylepšení vašeho zdravotního stavu. Pokud máte nějaké další tipy, budu ráda když mi je napíšete do komentářů.