Zpět

7 věcí, které nedělat než začnete s pedikůrou

I hygienický zákrok může být nehygienický

7 věcí, které nedělat než začnete s pedikůrou

Pedikůra je skvělá zkušenost pro Vaše nohy a může pomoci celkovému zdraví. Avšak, ne všechny salony správně desinfikují nástroje a problémy dřívějších zákazníků tak mohou ohrožovat Vaše zdraví.

Tyto tipy Vám pomohou v dodržování hygienických zásad jak v salonu tak doma.

1. Nelakujte si nehty

Obarvené nehty mohou způsobovat plísňovou infekci. Nalakované nehty brání pronikaní vlhkosti do nehtu a nedovolí jim dýchat. To škodí i prokrvování prstů a v drastických případech může vést, až k amputaci.

2. Nesdílejte pilníky

Pilník je nástroj, který je pórovitý, tím pádem se na něm zdržují bakterie. Pilníky většinou nejsou sterilizovány, takže se vždy ujistěte, když Vám bude technik pilovat nohy, zda je nový a v nejlepším případě si můžete přinést svůj pilník. Pilník by jste nikdy neměli sdílet s jinou osobou.

3. Neholte si nohy před pedikůrou

Případné drobné řezné rány nebo zářezy, umožní bakterii vstoupit a způsobit tím infekční problémy.

4. Nestříhejte nehty do oblouku

Pokud si stříháte nehty na nohou do zaobleného tvaru, rádi bychom Vás varovali. Při příštím stříhaní nehtů zkuste je zastřihnout rovně, ano rovně. Zaoblené stříhaní nehtů Vám může způsobit, že nehet začne růst do kůže. Výsledek? Bolestivě zarostlé nehty na nohou, což může pokračovat plísňovým onemocněním.

5. Neřežte kůžičku u nehtů

Kůže na nehtu je vyrobená z velmi tenké tkáně a slouží jako skvělá bariera proti bakteriim. Na druhou stranu pokud je tato krycí vrstva narušená, velmi snadno se zanítí, tak opatrně!

6. Nepoužívejte nožní břitvu

Někteří technici využívají nožní břitvu na odstranění odumřelé kůže. To Vám však může způsobit trvalé poškození, pokud není použitá správně, může dojít k infekci pokud se odstraní příliš mnoho kůže, nebo k bolesti za chůze.

7. Žádná vlhkost mezi prsty

Hydratace nohou zní zajímavě a připadá Vám to možná dobré, ale opak je pravdou. Vlhkost může způsobovat plísňová onemocnění.