Zpět

7 typických letních problému nohou

Puchýře, pot, plíseň, či svědění? Máme jednoduché řešení!

7 typických letních problému nohou

Je léto, teplo, volno a svítí sluníčko. Většina rodin si naplánuje výlety, nebo dovolené u vody. Prostě ideální čas na procházky. Je ale také ideální čas pro vznik plísní, puchýřů a potu, i proto jsem si pro Vás připravila tento článek, kde si některé problémy a jejich lehké řešení probereme.

Puchýře? Správně je zakryjte.

Pokud Vám puchýř praskne, prosím nevymačkávejte ho, totéž by Vám řekl každý podiatr. Už jenom proto, že puchýře jsou náchylné na zanícení. Nejlepší je aplikovat antibiotickou mast a zakrýt místo obvazem co dýchá.

Upocené nohy? Použijte antiperspirant.

Nejde jen o zápach, zpocené nohy způsobují popraskané paty, šupinatou kůži a dokonce i houbové infekce. Na každém prstu máte asi 250 000 potních žláz, které mohou denně vypotit až půl litru potu. Chcete-li minimalizovat množství potu, použijte každé ráno antiperspirační sprej. Dnes se na nohy vyrábí spousta druhů.

Svědí Vás nohy? Zkuste koupel v octu.

Během vývinu infekce, každý doktor doporučí bílý ocet. Nevyléčí infekci, ale uklidní dráždivé svědění. Nejlepší je ve formě vodní lázně s přiměřeně teplou vodou - výpary při horké lázni by nebyli příjemné na oční a nosní sliznice.

Bojíte se rakoviny? Namažte si nohy.

Mnoho lidí si nemyslí, že opalovací krémem se používá na kotník, či nárt, ale odborníci doporučují to v létě zařadit do každodenní rutiny. Používejte krém se SPF (Celkovou míru ochrany před ultrafialovým zářením) alespoň 30 na horní a spodní části nohou i mezi prsty.

Plísně? Zabijte je dětským pudrem.

Pudr na nohy, dětský pudr, či kukuřičný škrob se obvykle používá k zahubení houbových plísní a to hlavně v uzavřené obuvi. Chrání nohy před infekcí a také osvěžuje obuv. Mnoho pacientů ignoruje svědící nohy. Pokud máte šupinatou kůži a nemůžete přestat poškrábat, je tu velká šance, že by to mohlo jít o jiné infekce. Nechoďte s bosé, nebo v žabky poblíž veřejných bazénů a v šatnách. Tyto teplé, vlhké povrchy jsou důvodem vzniku bradavic a bakteriální infekce.

Zapachající nohy? Větrejte boty.

Po tom co si zujete boty se vždy ujistite že můžou dýchat, což pomáhá zabránit růstu bakterií. Pokud je můžete vyměnit za jiné, neobouvejte si stejné boty dva dny po sobě. Existuje i plno deodorantů do obuvi.