Zpět

Nevhodná obuv a řešení jejich problémů - 5.díl

Následovat trendy celebrit se nevyplácí

5.díl: Trendy u celebrit

Lady Gaga je známá pro její excentrický styl, ale možná by jste si měli dvakrát rozmyslet, než obujete její oblíbené obří podpatky. Její 30ti centimetrové mega-podpatky, které můžete vidět v hudebním videu "Bad Romance" jsou neuvěřitelně riskantní. Jak jsme už psali, soustředit veškerou váhu na bříška nohou může poškodit kosti a nervy a způsobit velkou bolest.

Řešení: Funkční lodičky

Mnohé ženy jsou ochotné obětovat styl pro pohodlí, ale v dnešní době nemusí mít na výběr jen mezi těmito dvěma. Funkční lodičky nabízejí dobrý kompromis, přičemž berou módu a vaše zdraví v úvahu. Jsou obvykle vyrobeny s vyztuženými podpatky, sportovní konstrukce a větší prostor pro prsty u nohou.

Problém: Nesprávná velikost boty

Devět z deseti žen nosí boty, které jsou příliš malé. Následky jsou velmi nehezké - otlaky, puchýře, vbočený palec, kuří oka, a další problémy. Neustálé tření může dráždit klouby v chodidle a vést k artritidě. Výzkum naznačuje že mnohé děti také nosí špatnou velikost bot, které jim deformují nohy během růstu.

Řešení: Změřte si nohy

Před zakoupením nových bot si změřte délku a šířku nohy, nejlépe na konci dne a ve stoje. Neobvykle ploché nohy nebo vysoké oblouky musíte zohlednit při výběru - vybrat o číslo větší. Tyto podmínky mohou zvýšit riziko osteoartrózy. Včasná léčba a použití správné obuvi může pomoci a zabránit zbytečnému opotřebení kloubů.

Předchozí díly: